Sv. Kopeček u Olomouce

Svatý Kopeček se rozkládá na úpatí Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 382 m. n. m. Tato část Olomouce vzdálená od jejího středu 8 km se stala nejoblíbenějším výletním i poutním místem v regionu. Svou polohou, rozmanitostí terénu s krásnými lesními porosty, údolími potoků a řek nabízí ideální podmínky pro sportovní i rekreační vyžití. Oblast je provázána množstvím tras pro pěší i cykloturistiku. Nejvýzmnější dominantou tohoto místa je barokní chrám Navštívení Panny Marie. Tento architektonický klenot se monumentálně tyčí do krajiny nad Olomoucí. Od roku 1956 se v řilehlých smíšených lesích na ploše více než 40 hektarů rozkládá Zoologická zahrada Olomouc.

Zoologická zahrada Olomouce se rozprostírá na ploše více než 40 hektarů a chová přes 200 druhů zvířat. K chloubě zahrady patří chov žiraf Rothschildových, antilop, velbloudů aj. Zoo můžete navštívit po celý rok a součástí je i vyhlídková věž.

Olomouc

Pro svou neopakovatelnou atmosféru je Olomouc vyhledávaným turistickým centrem. V historickém jádru města je situováno několik velkých náměstí. Na Horním náměstí je umístěna radnice s orlojem z 15. století, Herkulova a Caesarova kašna, a především památka UNESCO sloup Nejsvětější Trojice, postavený v roce 1740. Pozoruhodný je mimo jiné také arcibiskupský kostel dóm svatého Václava. O Olomouci by se toho dalo napsat spoustu, ale nejlepší by bylo přijet a vše si prohlédnout na vlastní oči.

Šternberk

Město Šternberk leží na úpatí Nízkého Jeseníku, 16 km severně od Olomouce. Vzniklo z osady pod hradem stejného jména, který je dominantou města a ve své době střežil důležitou křižovatku obchodních cest. S necelými 15 tisíci obyvateli patří Šternberk k menším městům České republiky. Historické jádro města je jednou z nejcennějších městských památkových zón na Moravě.

Bohuňovice

Obec Bohuňovice Vám nabízí aquapark – centrum zdraví, kde si můžete užít nejen bazénu, vířivé vany , ale i tobogánu, posilovny, fitcentra a solárního studia.Více informací najdete na stránkách aquaparku centrum.zdravi@bohunovice.cz.

Úvod
Fotogalerie
Letiště
Kontakty